RT Dog of the Year at 17 Sep (LONG POST)

Moderator: Peter Butterfield

RT Dog of the Year at 17 Sep (LONG POST)

Postby Jason Ferris » Sun 17 Sep 2006 8:59 pm

Hi all

Here are the current standings in the Retrieving Trial Dog of the Year, including the results from this weekend's trials in Tasmania and the WA State Championship.

The latter few results have not been verified (due to two of my verifiers being in WA), but I thought you would like to see an update anyway.

204 dogs have scored points in the competition. In rank order they are:

1. R&P Tawton's RT Ch KADNOOK TANKS AHEAP (Lab D) with 128 points - All Age: 1st x 4, 2nd x 9. Championship: 3rd x 2.
2. Joe Vella's Gr RT Ch KAEMAJAE ALL BLACK (Lab D) with 105 points - All Age: 1st x 6, 3rd x 4. Championship: 1st x 1, 2nd x 1.
3. Jim Hargreaves' Gr RT Ch WINTERSET MOON SHADOW CM (GR D) with 96 points - All Age: 1st x 9, 2nd x 1, 3rd x 1.
4. K&N Eltringham's Gr RT Ch REVEIRTER JET KITE (Lab D) with 93 points - All Age: 1st x 6, 2nd x 4, 3rd x 1.
5. M Hankinson's RT Ch ALTIQUIN STERN JDX UD ADX (Lab D) with 85 points - All Age: 1st x 6, 2nd x 3, 3rd x 1.
5. M&W Davis' Nat RT Ch BEEREEGAN ONE TREE (Lab D) with 85 points - All Age: 1st x 3, 2nd x 4, 3rd x 2. Championship: 1st x 1.
7. R&P Tawton's Gr RT Ch KADNOOK KING OF KANBERA DM (Lab D) with 82 points - All Age: 1st x 4, 2nd x 4, 3rd x 2.
8. Jack Lynch's RT Ch COALSGARTH TASSIE FERN (Lab B) with 65 points - All Age: 1st x 3, 2nd x 3, 3rd x 2.
9. R Whitechurch's Nat RT Ch ADDERSLOT CRACKERS TRIGA (Lab B) with 63 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 5. Championship: 2nd x 1.
10. G Phoenix's RT Ch OAKRIDGE DREAMWEAVER CDX (GSP B) with 60 points - All Age: 1st x 4, 2nd x 3.
11. D Colasimone's RT Ch MACROPUS MONTY CD (GSP) with 50 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 3, 3rd x 1. Championship: 3rd x 1.
12. H Ellis' RT Ch ELLISHEA ASKS GYPSY (GR B) with 48 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 2.
12. B Boodnikoff's RT & Ob Ch ETHYLWYN PAJINKA AD ET JDX (Lab D) with 48 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 4, 3rd x 1.
12. G Playdon's TORLUM HIGHLAND FLYER RRD (FCR D) with 48 points - Restricted: 1st x 3, 2nd x 2, 3rd x 5.
15. R Whitechurch's RT Ch TOCKATUNGA SLICK WILLIE (Lab D) with 47 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 3.
16. Gareth Tawton's KADNOOK RIVER COUNTRY (Lab D) with 43 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 5, 3rd x 1. All Age: 2nd x 1.
17. S & M Hall's Gr RT Ch BAMBILLAY BRAVE HEART (Lab D) with 42 points - All Age: 1st x 3, 2nd x 1, 3rd x 1.
17. A Golle's RT Ch WRANGHAM BUZZ AROUND (ESS) with 42 points - All Age: 1st x 3, 2nd x 1, 3rd x 1.
19. T Lodder's TENARDA FIRECRACKER (CBR) with 41 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 1.
20. Sam Haigh's GARJANHAUF ERROL (Lab D) with 40 points - Restricted: 1st x 3, 2nd x 2, 3rd x 3.
20. R Ashenden's RT Ch HORRISSAPIT SURPRISE (Lab B) with 40 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 2.
20. B Pritchard's RT Ch KADNOOK DROP O BLACK MAGIC (Lab B) with 40 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 2.
23. M Fulton's RT/FT Ch APPLECREEK BREAKN HEARTS (GSP) with 37 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 1. Championship: 2nd x 1.
24. John Beven's RT Ch KADNOOK MY MCGREGOR (Lab D) with 36 points - All Age: 1st x 4.
25. W Outtrim's WARWIBA BRAVE HEART (GSP D) with 35 points - Novice: 1st x 3, 2nd x 3, 3rd x 2. Restricted: 1st x 3.
25. Ray Johnson's WAUCHOPE JACKPOT (GSP B) with 35 points - Novice: 1st x 3, 2nd x 1, 3rd x 4. Restricted: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 1.
27. Gareth Tawton's Gr RT Ch KADNOOK PRIDE OV CORK (Lab D) with 34 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2.
28. Lisa-maree Price's AVOKAH JOLLY ROGER CD NRD (Lab D) with 32 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 4.
28. J Price's BROMHUND MAJOR CDX RRD ET (Wei D) with 32 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 1.
30. J&V Lawton's KADNOOK SPORTING CHANCE RRD (Lab D) with 31 points - Restricted: 1st x 3, 2nd x 1, 3rd x 2.
30. K&N Eltringham's REVEIRTER SNOW STORM (Lab D) with 31 points - Restricted: 1st x 2, 2nd x 1. All Age: 3rd x 2.
32. J Law's KADNOOK REMEMBER JAZZ (Lab B) with 30 points - Restricted: 1st x 2, 2nd x 2. All Age: 2nd x 1.
32. L Draper's LYDSTEP TANNER CDX (Lab) with 30 points - Novice: 1st x 1. Restricted: 1st x 3, 2nd x 1, 3rd x 1.
32. J Mackenzie's Ch OAKRIDGE FERNANDO RRD (GSP D) with 30 points - All Age: 2nd x 2, 3rd x 2.
35. Terry Little's WARRANDER TERRASON BOB (Lab D) with 29 points - Novice: 1st x 1. Restricted: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 2. All Age: 3rd x 1.
36. G Playdon's TOCKATUNGA I'M IN TROUBLE (Lab) with 28 points - Restricted: 2nd x 4, 3rd x 2.
37. P Brendish's BENLEA FLAME OF PHOENIX (GR B) with 24 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 2. All Age: 2nd x 1.
37. Tom Morris' GUNCREEK OUR AMY RRD (Lab B) with 24 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
37. M Tyrie's KADNOOK COLOUR ME BLONDE (Lab B) with 24 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
37. L O'Sullivan's TERRAWAY RAZZAMATAZZ NRD (Lab D) with 24 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 1. Restricted: 1st x 2, 3rd x 2.
41. S Drew's CHESRIDGE WATER WITCH (CBR B) with 23 points - All Age: 2nd x 2, 3rd x 1.
41. B Kennedy's DINDIGOLD FAIR DINKUM NRD (GR D) with 23 points - Restricted: 1st x 2, 3rd x 1. All Age: 3rd x 1.
41. G Allen's PEPPERHILL ASTRAL PIPPA CDX RRD (GR B) with 23 points - All Age: 1st x 1, 3rd x 2.
41. R Whitechurch's TOCKATUNGA LITTLE RASCAL (Lab) with 23 points - Restricted: 1st x 1. All Age: 1st x 1, 2nd x 1.
45. Donna Blackman's ANWYNLAID MAGIC MATIYA CDX NRD (GR D) with 22 points - Restricted: 2nd x 2, 3rd x 3.
45. P Kennon's BUSHMAN BLAZE O GLORY (FCR) with 22 points - Restricted: 1st x 2, 2nd x 2.
45. Garrick Bridges' KADNOOK HIGHLAND LASS (Lab B) with 22 points - Restricted: 1st x 3, 3rd x 1.
45. K Webster's RT Ch MHADAIDH HOT CINNAMON CDX (GR B) with 22 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 2.
49. J Pannett's RT Ch FEATHERHUNT JOSHUA (Lab D) with 21 points - All Age: 3rd x 3.
49. Lynne Strang's LYDSTEP CONTESSA (Lab B) with 21 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 1. Restricted: 1st x 2.
51. Colleen Davis' Ch ASHLAREN OXFORD ET NRD (Wei D) with 20 points - Novice: 1st x 3, 2nd x 4, 3rd x 3.
51. R Drew's BEEREEGAN SECRET FORMULA (Lab B) with 20 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 1.
51. L Frawley's FIELDCLASS KESTREL NRD JD CDX (GR B) with 20 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 1.
51. V Ayres' OTFORD FITZ BOLO (Lab D) with 20 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1. Restricted: 1st x 2.
55. L Sedgmen's HANAFOR ROUSEL VIERI CDX NRD ADM JDM (Vizsla D) with 19 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 2.
55. Trevor Lodder's Gr RT Ch TENARDA DOUBLE EDGE (Lab) with 19 points - All Age: 3rd x 1. Championship: 1st x 1.
57. Jackie Duffy's RT Ch ETHYLWYN DR PHIL UD TDX (Lab D) with 18 points - All Age: 1st x 2.
58. W Michalk's AVOKAH RANI (Lab) with 17 points - Restricted: 1st x 2, 2nd x 1.
58. D Smeaton's BEEREEGAN BULOKE (Lab) with 17 points - Restricted: 2nd x 1, 3rd x 3.
58. P&H Eley's Ch BLACK MICAS TOTALLY TRUANT (FCR D) with 17 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 4, 3rd x 3.
58. J Raven's DUPER BLACK BUNDY (Lab) with 17 points - Novice: 1st x 1. Restricted: 1st x 1, 3rd x 2.
58. J Henderson's RT Ch GLENREGAL ROYAL LORD (GR D) with 17 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1.
58. V Ayres' RT Ch KADNOOK COUNTRY LADD (Lab D) with 17 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1.
64. R Kennon's RT Ch BEEREEGAN GUNBOWER (Lab B) with 16 points - All Age: 2nd x 2.
64. Mike McClure's Ch BLACKBOY COAL DIGGER NRD (Lab D) with 16 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 2.
64. M McLoughlin's BURBERRY HIGHCLAIRE RRD CD ET (Lab B) with 16 points - Restricted: 1st x 2, 3rd x 1.
64. Laurelle Draper's RT Ch & OC COALSGARTH CLIPPER (Lab B) with 16 points - All Age: 1st x 1, 3rd x 1.
64. K Andrews' TOCKATUNGA TWIST OF FATE (Lab B) with 16 points - Novice: 2nd x 1. Restricted: 1st x 1, 3rd x 2.
64. J Palu's WARWIBA OTTO (GSP) with 16 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 2.
64. E Johnson's Ch WAUCHOPE INDIANA JONES ET AD JD NRD (Britt Sp) with 16 points - Restricted: 1st x 2, 3rd x 1.
64. T Crane's WINGSFUR GOLDMIST (Lab B) with 16 points - All Age: 1st x 1, 3rd x 1.
64. D&V Furnell's WOOUNDELLA LEN CDX ET (Lab D) with 16 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 6, 3rd x 1.
73. S Watson's ADLIGJAGER DESERT STORM (Wei B) with 15 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
73. Donna Blackman's ANWYLAID ENFIN TYASHA (GR B) with 15 points - Novice: 2nd x 3, 3rd x 3. Restricted: 1st x 1.
73. I Besanko's Gr Dual Ch BESKO THE RED BARON (Wei D) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
73. L Frawley 's GRANBLE FIELDGOLD GRAIL ADX CDX JD RRD (GR D) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
73. J Stott's KADNOOK JUST A DASH RRD (Lab) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
73. G. Rogers' KADNOOK TURN THE PAGE (Lab) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
73. E Colasimone's MACROPUS DON (GSP) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
73. N Faulkner's SILBERSEE JAUNTY JOHNNY NRD CDX ET (Wei D) with 15 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
73. J Cattermole's SPRINGHI PRINCESS LEIA (FCR) with 15 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
82. Vivienne Jones' ADDERSLOT BRIDGET JONES (Lab B) with 14 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 4.
82. F Tidswell's ADDERSLOT CRACKERS ANNIE NRD (Lab B) with 14 points - Restricted: 2nd x 2, 3rd x 1.
82. Richard Carr's BAMBILLAY RUSTY (Lab D) with 14 points - Restricted: 1st x 1, 3rd x 2.
82. J Palmer's FEATHERHUNT SLIPPERY SAM RRD (Lab D) with 14 points - All Age: 3rd x 2.
82. T Stevens' RT Ch NAANCAMPA GABY (GR B) with 14 points - All Age: 3rd x 2.
87. G Bridges' ADDERSLOT MUSTANG SALLY (Lab B) with 12 points - Novice: 1st x 3, 2nd x 1, 3rd x 1.
87. J Price's AVOKAH YAPHET BUNDI (Lab) with 12 points - Novice: 2nd x 1. Restricted: 2nd x 2.
87. M Bourn's Aus Gr Ch BOURNBEAU FLAMES FEATURE (GR B) with 12 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 3, 3rd x 3.
87. P Reekie's COALSGARTH BLACK DOUGLAS (Lab D) with 12 points - Restricted: 1st x 2.
87. C Hicks' Ch MIAMBA BOMBOORA NRD (CCR D) with 12 points - Restricted: 1st x 2.
87. N Higgs' OAKRIDGE HIGHLY BLESSED (GSP B) with 12 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 4.
87. J Duncan's ROSSTULLA SUNSET FLY (ESS B) with 12 points - Restricted: 1st x 2.
87. A Golle's TALLOWWOOD VODKA (Lab D) with 12 points - Novice: 1st x 1. Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1.
95. Chris Van Eekelen's COALSGARTH COOPER (Lab D) with 11 points - Novice: 1st x 3, 2nd x 1.
95. M Cooper's COALSGARTH WILD PENNY NRD (Lab B) with 11 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1.
95. M Fulton's DARLINHART CHILLI NITES (GSP D) with 11 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 1.
95. T Stevens' DINDIGOLD TRUE BLUE (GR) with 11 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1.
95. Greywei Kennels' Ch GREYWEI BAHAMA SUNRISE (Wei B) with 11 points - Novice: 2nd x 1. Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1.
95. S Castle's KADNOOK STAR TREKKER NRD (Lab D) with 11 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1.
101. W Haase's Ch ALLZWECK BALARDRIGBY ROOK CDX NRD ET (Wei) with 10 points - Restricted: 2nd x 2.
101. F Jones' T Ch DEWICK TOUCH OF ROMANY (Lab B) with 10 points - Novice: 1st x 3, 3rd x 1.
101. Vivienne Jones' MAJOLEY AIM HIGH CD NRD (Lab B) with 10 points - Restricted: 2nd x 2.
101. R&D McCann's Ch TOPNOTCH EXALT (GSP) with 10 points - Restricted: 2nd x 2.
101. H Pownall's WINTERSET OUT OF THE BLUE (GR B) with 10 points - Novice: 1st x 3, 3rd x 1.
106. Maggie Hankinson's ALTIQUIN GLORY NRD (Lab B) with 9 points - Novice: 1st x 3.
106. S Partridge's BEEREEGAN CHARLIES ANGEL (Lab B) with 9 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 3.
106. R&J Goody's FT Ch DEIFORTI ROSI (Pointer B) with 9 points - Novice: 1st x 1. Restricted: 1st x 1.
106. P Betteridge's FEATHERHUNT JET BLACK (Lab B) with 9 points - All Age: 1st x 1.
106. G Meeve's FEATHERHUNT SUSAN (Lab) with 9 points - All Age: 1st x 1.
106. J Pattison's KOBNKO KRUSADAS KEY RRD (GWP) with 9 points - All Age: 1st x 1.
106. Grant Cowper's Ch LABEANA SECRET WHISPERS (Lab B) with 9 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 2.
106. Cheryl Hargreaves' MHADAIDH SPECIAL AGENT CD NRD (GR D) with 9 points - Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1.
106. T Lodder's TENARDA HAWKEYES (CBR D) with 9 points - Novice: 1st x 3.
106. M Mason's WINTERSET THE WOODSMAN (GR D) with 9 points - Novice: 1st x 3.
116. J Ferris' ADDERSLOT FINISH LINE (Lab B) with 8 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1.
116. W&M Davis' BEEREEGAN MEMPHIS BELLE (Lab D) with 8 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1.
116. P Littlejohn's BIRDELHUND FORMULA WON (Lab D) with 8 points - Novice: 1st x 1. Restricted: 2nd x 1.
116. M Meerkotter's RT Ch BLACKBOY GUNSHOT (Lab D) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
116. R Courtman's BLACKBOY KOSTA LOT (Lab D) with 8 points - Novice: 1st x 1. Restricted: 2nd x 1.
116. Jerry Wilkinson's EIREANMADA MOSS WOOD CDX ADX RRD JD ET () with 8 points - All Age: 2nd x 1.
116. P Betteridge's FEATHERHUNT JUSTLIKEGABBY (Lab B) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
116. Glen Simmons' FELDHUND OLGA (GSP B) with 8 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 1.
116. K Webster's FIREFIELD SWANNY (Lab D) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
116. J Montasell's RT Ch KADNOOK RUSTY NAILS (Lab B) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
116. S Partridge's RT Ch MAJOLEY RAGS T RICHES (Lab) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
116. G Melville's PK'MERE UNIVERSAL MAN (GSP D) with 8 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1.
128. F Tidswell's ASHLAKE TIKI RRD (Lab B) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
128. M Cooper's Ch COALSGARTH KAHLUA (Lab B) with 7 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 2.
128. M Carty's DINDIGOLD LARRIKAN LADY (GR B) with 7 points - Novice: 1st x 2, 3rd x 1.
128. G Keating's FENRIK SOUTHERLY BUSTER CD ADX RRD (GSP D) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
128. Bob Lodder's TENARDA DOUBLE DUTCH RRD (Lab D) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
128. K Andrews' TOCKATUNGA DOWN UNDER RRD (Lab D) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
128. G Warren's YELLESSIE BILLY (Lab) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
128. B Pickworth's ZEEFREE ALL THE ACES (Lab B) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
136. A&J Cramond's ADDERSLOT CRACKERS PEPPA NRD (Lab B) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
136. J Price's BROMHUND GRETA GARBO (Wei) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
136. D Mahoney's BRYSNIF GAME GUY (GSP) with 6 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
136. S Dansie's CAVAJAL BRINDABELLA (Lab B) with 6 points - Novice: 2nd x 3.
136. J Speed's COUSHATTA PALE GHOST (GSP) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
136. Tony Bianco's GARJANHAUF FINN (GSP B) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
136. John Lewis' KADLINGA CABERNET NRD (Lab D) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
136. S Axton's Ch KADNOOK CHELSEA BROWN NRD (Lab B) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
136. J Hann's MARINUKAH TRAIL BLAZER (Lab) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
136. J Hughes' SILABAR HI BRYCESON ET CDX (Wei D) with 6 points - Novice: 1st x 2.
136. A Lodder's Ch TENARDA GOING GREAT GUNS (CBR) with 6 points - Novice: 1st x 2.
136. K&N Eltringham's TERRAWAY AVALANCHE (Lab B) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
136. G Playdon's TOCKATUNGA BLACK SHEEP (Lab B) with 6 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 4.
136. G Cole's TRUCLASS ROUGH DIAMOND (Lab D) with 6 points - Novice: 1st x 2.
136. Eleanor Johnson's WAUCHOPE KICKING BIRD (Britt Sp D) with 6 points - Novice: 2nd x 3.
136. L Dick's YUROKA SEA BREEZE (Lab) with 6 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
152. Cascott Knls' ASHBEARE LINDSAY (Lab) with 5 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1.
152. I Besanko's BESKO KMAS KAPERS NRD (Wei B) with 5 points - Restricted: 2nd x 1.
152. G Meeve's BINGLEBAR BENNY (Lab) with 5 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 3.
152. Blackboy Knls' Grd Ch BLACKBOY CREAM CRAKKA (Lab) with 5 points - Restricted: 2nd x 1.
152. B Pickworth (Handler A Pickworth)'s BOJULABAH JEDDAH THE JET (Lab B) with 5 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1.
152. P Reimann's BOURNBEAU SIR JAMES (GR D) with 5 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 3.
152. Sam Haigh's FELDHUND PURDY BRONCO (GSP D) with 5 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 2.
152. S. Burke (Handler P Pappin)'s POINTGOLD TRIGGER HAPPY NRD (GR B) with 5 points - Restricted: 2nd x 1.
152. B Winkler's ROMKIAH BARRAWINGA (Vizsla D) with 5 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1.
152. Peter Doley's WINTERSET ANZAC (GR D) with 5 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 2.
162. J Ferris' BEEREEGAN KEMI KEMI (Lab B) with 4 points - Restricted: 3rd x 1.
162. K Jeffery's LINDENJUDE CALL ME HAMISH (FCR) with 4 points - Novice: 2nd x 2.
162. T Jeffrey's LINDENJUDE WHERES WALLY (FCR) with 4 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 2.
162. A Wedgewood's QUITHINGA VANESSA CD (ESS B) with 4 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 2.
162. P Eley's Ch TORLUM DALZIEL CD ET (FCR) with 4 points - Restricted: 3rd x 1.
162. R Atkinson's WALDHAUSER DASH (GSP B) with 4 points - Restricted: 3rd x 1.
162. Colleen Davis' Ch WEONAWEI MELLOW YELLOW ET (Wei B) with 4 points - Novice: 2nd x 2.
169. A Donovan's ALVERPOINT FURRARI (GSP D) with 3 points - Novice: 1st x 1.
169. M Bourn's BOURNBEAU JUDDS HILL (GR B) with 3 points - Novice: 1st x 1.
169. T Higgans' CORINTHOS NITE STAA (GSP B) with 3 points - Novice: 1st x 1.
169. P Towning's GAINI RUNNING WILD CD (GR) with 3 points - Novice: 1st x 1.
169. G. Ponzio's HUBERTUS PANNONIAI (Vizsla D) with 3 points - Novice: 1st x 1.
169. Allan Bartram's POINTGOLD ABIT OVA DEVIL (GR D) with 3 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 1.
169. Lyn Schmidt's RAYMEL KARMA EXOTIC LADY CDX (Lab B) with 3 points - Novice: 1st x 1.
169. S Grant's TAUVECHAN RIOT AT GRANBLE (GR B) with 3 points - Novice: 1st x 1.
169. A Graham's WARRANDER DOCS DYNAMO (Lab D) with 3 points - Novice: 1st x 1.
169. Anne True's WILLOWBROOK ARDAL NESLON CDX JDX ET ADX (GR B) with 3 points - Novice: 1st x 1.
179. J & L Jeffrey's ANNAGLYNN GABLE OF LINDENJUDE (FCR) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. Jim Duncan's BLACKBOY PAGE THREE (Lab B) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. Ann Wilk's CAVAJAL OUTRIGGER (Lab D) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. Karen Griffiths' CH T CH DELWICK ABLE SEAMAN CDX (Lab) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. Heather Ellis' ELLISHEA KATO CZARDA (GR B) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. M Carty's FERNAMBER SERENITY (GR B) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. Sue Dansie's FORSYTHE'S SAGA (Lab D) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. W Michalk's JAGHUNDE OZEANS VIER (GSP) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. E Mangin's JAGHUNDE PRODIGAL SON (GSP) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. A Briffa's PREPELICA THUNDER POINT (GSP) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. N. Green's REVEIRTER WINE SHIRAS (Lab D) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. M Hovey's Ch RHEINMUNST ALHNE (Munsterlander B) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. J Bielewicz's TALLOWOOD MOORLANDANGLER (Lab) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. A Yeomans' TRUCLASS RAMLAD (Lab D) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. R Johnston's WORTONGIE LAKE GEORGE (Lab D) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
179. B Cummins' WRANGHAM IRONBARK CD (ESS) with 2 points - Novice: 3rd x 2.
195. B McFaddin's ALEXLAB LADY EBONY ET (Lab B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. Mari Lobbestael's GALESTORM DIDJA SYMORE (IMP USA) (Lab D) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. Greywei Kennels' GREYWEI WAY TOO SMART (Wei D) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. A & C Latimer's Ch LINDSAYVALE MR MAGIC (CCR D) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. Bill Hepburn's FT Ch PALABAZ CROQUEMBOUCHE (ESS) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. R Thomas' QUAILBLAZER SUPRE (GSP B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. Peter Reimann's Ch TAHMERO APRILS OSCAR (GR D) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. A Donovan's YORIFELD ALFA ROMEO (GSP) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. N. Dilayro's YORIFIELD STAR OF WONDER (GSP D) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
195. L Dick's Ch YOROKA MISS MIDORI (Lab D) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
Jason Ferris
Board Admin
 
Posts: 989
Joined: Mon 05 May 2003 1:04 pm
Location: Canberra region, New South Wales

Return to 2006

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron