Qld Trial Results from Alan Donovan
Posted: Mon 10 Nov 2003 9:08 am
Hi all
Alan has just passed the following results from the Queensland trials. They will be posted on the Queensland page soon, but in the meantime here they are.
Cheers, Jason.
2nd August 2003 United Field Trial Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge George Price
1st Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J. Pattison
2nd Featherhunt Susan (Lab) G. Meeve
3rd T CH Jopinda Jolly (Lab) M&F Jones
Restricted - Judge Helen Cattermole
1st CH Lindenjude Call Me Daring (FCR) D Mulrain
2nd Kadnook Colour Me Blonde (Lab) M. Tyrie
3rd Gamefinder Ferrari (Viz) D&D Lungren
All Age "The Queensland Cup" - Judge Trevor Lodder
1st RT CH Coalsgarth Clipper CDX (Lab) L.Draper
2nd Saetta Dean (GSP) D. Colasimone
3rd Nat FT CH Saetta Del Piero (GSP) E. Colasimone
4th RT CH Wrangham Buzz Around (ESS) A. Golle
5th CH Lindenjude Imstuck Toami (FCR) M. Sullivan
3rd August 2003 German Shorthaired Pointer Club Retrieving Trial
Novice - Judge Alan Donovan
1st Ethylwyn Dr Phil (Lab) J.Duffy
2nd CH Tenarda Firecracker (CBR) T. Lodder
3rd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J. Pattison
Restricted - Judge Georgina Golle
1st Kadnook Colour Me Blonde (Lab) M. Tyrie
2nd OC Dupur Top Gun NRD ADM (Lab) B. Wilson
3rd Wrangham Sweeps Shadow (ESS) H. Cattermole
All Age - Judge Bob Bishop
1st RT CH Wraxhall Ragamuffin (Lab) B Pritchard
2nd Tenarda Double Take (Lab) T. Lodder
3rd RT CH Tenarda Double Edge (Lab) T. Lodder
17th August 2003 United Field Trial Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge Steve Kaggelis
1st Winsnfur Goldmist (Lab) T&J Crane
2nd CH Tenarda Firecracker (CBR) T. Lodder
3rd CH Delwick Able Seaman (Lab) K. Griffiths
Restricted - Judge Margaret Wedgewood
1st Wrangham Sweeps Shadow (ESS) H. Cattermole
All Age - Judge Bryan Pritchard
1st RT CH Tenarda Double Edge (Lab) T. Lodder
2nd Applecreek Breakn Hearts (GSP) M. Fulton
3rd RT CH Coalsgarth Clipper (Lab) L. Draper
23rd August 2003 Labrador Retriever Club Chips Trophy
Novice - Judge Jacky Duffy
1st Featherhunt Susan (Lab) G Meeve
2nd Wingsnfur Goldmist (Lab) T & J Crane
3rd Lindenjude Wheres Wally (FCR) T Jeffrey
Restricted - Judge Jacky Duffy
No Placings
All Age - Judge Helen Cattermole
1st RT CH Wraxhall Ragamuffin (Lab) B Pritchard
24th August 2003 Field and Retrieving Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge Michelle Taylor
1st Featherhunt Susan (Lab) G. Meeve
2nd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J. Pattison
3rd CH Tenarda Firecracker (CBR) T. Lodder
Restricted - Judge Amy Lodder
No Placings
All Age - Judge Jake Christensen
1st RT CH Wraxhall Ragamuffin (Lab) B Pritchard
2nd RT CH Coalsgarth Clipper (Lab) L. Draper
3rd Tenarda Double Take (Lab) T. Lodder
20 Sept 2003 United Field Trial Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge Steve Kaggelis
1st Avokah Yippyiaa Samson (Lab) K. Price
2nd CH Tenarda Firecracker (CBR) T. Lodder
3rd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J. Pattison
Restricted - Judge Amy Lodder
1st Ethylwyn Dr Phil (Lab) J. Duffy
2nd Hillburne Chelsea (Lab) D. Lynch
All Age - Judge Margaret Lodder
No Placings
21st September 2003 United Field Trial Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge Margaret Lodder
1st CH Allsweck Balardrigby Rook (Wei) W. Haase
2nd CH Delwick Able Seaman (Lab) K. Griffiths
3rd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J&J Pattison
Restricted - Judge Jim Jeffrey
1st OC Dupur Top Gun NRD ADM (Lab) B. Wilson
2nd Hillburne Chelsea (Lab) D. Lynch
3rd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J&J Pattison
All Age - Judge George Price
1st RT CH Tenarda Double Edge (Lab) T. Lodder
2nd RT CH Macropus Monty (GSP) W Michalk
3rd RT CH Tallowood Ochre (Lab) B Pritchard
Alan has just passed the following results from the Queensland trials. They will be posted on the Queensland page soon, but in the meantime here they are.
Cheers, Jason.
2nd August 2003 United Field Trial Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge George Price
1st Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J. Pattison
2nd Featherhunt Susan (Lab) G. Meeve
3rd T CH Jopinda Jolly (Lab) M&F Jones
Restricted - Judge Helen Cattermole
1st CH Lindenjude Call Me Daring (FCR) D Mulrain
2nd Kadnook Colour Me Blonde (Lab) M. Tyrie
3rd Gamefinder Ferrari (Viz) D&D Lungren
All Age "The Queensland Cup" - Judge Trevor Lodder
1st RT CH Coalsgarth Clipper CDX (Lab) L.Draper
2nd Saetta Dean (GSP) D. Colasimone
3rd Nat FT CH Saetta Del Piero (GSP) E. Colasimone
4th RT CH Wrangham Buzz Around (ESS) A. Golle
5th CH Lindenjude Imstuck Toami (FCR) M. Sullivan
3rd August 2003 German Shorthaired Pointer Club Retrieving Trial
Novice - Judge Alan Donovan
1st Ethylwyn Dr Phil (Lab) J.Duffy
2nd CH Tenarda Firecracker (CBR) T. Lodder
3rd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J. Pattison
Restricted - Judge Georgina Golle
1st Kadnook Colour Me Blonde (Lab) M. Tyrie
2nd OC Dupur Top Gun NRD ADM (Lab) B. Wilson
3rd Wrangham Sweeps Shadow (ESS) H. Cattermole
All Age - Judge Bob Bishop
1st RT CH Wraxhall Ragamuffin (Lab) B Pritchard
2nd Tenarda Double Take (Lab) T. Lodder
3rd RT CH Tenarda Double Edge (Lab) T. Lodder
17th August 2003 United Field Trial Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge Steve Kaggelis
1st Winsnfur Goldmist (Lab) T&J Crane
2nd CH Tenarda Firecracker (CBR) T. Lodder
3rd CH Delwick Able Seaman (Lab) K. Griffiths
Restricted - Judge Margaret Wedgewood
1st Wrangham Sweeps Shadow (ESS) H. Cattermole
All Age - Judge Bryan Pritchard
1st RT CH Tenarda Double Edge (Lab) T. Lodder
2nd Applecreek Breakn Hearts (GSP) M. Fulton
3rd RT CH Coalsgarth Clipper (Lab) L. Draper
23rd August 2003 Labrador Retriever Club Chips Trophy
Novice - Judge Jacky Duffy
1st Featherhunt Susan (Lab) G Meeve
2nd Wingsnfur Goldmist (Lab) T & J Crane
3rd Lindenjude Wheres Wally (FCR) T Jeffrey
Restricted - Judge Jacky Duffy
No Placings
All Age - Judge Helen Cattermole
1st RT CH Wraxhall Ragamuffin (Lab) B Pritchard
24th August 2003 Field and Retrieving Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge Michelle Taylor
1st Featherhunt Susan (Lab) G. Meeve
2nd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J. Pattison
3rd CH Tenarda Firecracker (CBR) T. Lodder
Restricted - Judge Amy Lodder
No Placings
All Age - Judge Jake Christensen
1st RT CH Wraxhall Ragamuffin (Lab) B Pritchard
2nd RT CH Coalsgarth Clipper (Lab) L. Draper
3rd Tenarda Double Take (Lab) T. Lodder
20 Sept 2003 United Field Trial Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge Steve Kaggelis
1st Avokah Yippyiaa Samson (Lab) K. Price
2nd CH Tenarda Firecracker (CBR) T. Lodder
3rd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J. Pattison
Restricted - Judge Amy Lodder
1st Ethylwyn Dr Phil (Lab) J. Duffy
2nd Hillburne Chelsea (Lab) D. Lynch
All Age - Judge Margaret Lodder
No Placings
21st September 2003 United Field Trial Assoc Retrieving Trial
Novice - Judge Margaret Lodder
1st CH Allsweck Balardrigby Rook (Wei) W. Haase
2nd CH Delwick Able Seaman (Lab) K. Griffiths
3rd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J&J Pattison
Restricted - Judge Jim Jeffrey
1st OC Dupur Top Gun NRD ADM (Lab) B. Wilson
2nd Hillburne Chelsea (Lab) D. Lynch
3rd Ch Kobnko Krusadas Key (GWP) J&J Pattison
All Age - Judge George Price
1st RT CH Tenarda Double Edge (Lab) T. Lodder
2nd RT CH Macropus Monty (GSP) W Michalk
3rd RT CH Tallowood Ochre (Lab) B Pritchard