Queensland Trial Results
Posted: Sat 25 Sep 2004 12:13 pm
In response to public demand - here are results of a couple of trials held in sunny Queensland.
For those with an insatiable desire to see even more of our 2004 results - (another 12 trials in all) there are some in the Queensland section, and some under "Trial Schedules and Results". Should all results be posted under the State section as well as here?
Queensland Trial Results
Field and Retrieving Association
21st March 2004 – Carbrook
Novice – Judge J. Cattermole
1st Dorien Ding’s Daughter (Lab) S. Haigh
2nd Wingsnfur Goldmist (Lab) T&J Crane
Restricted – Judge A. Donovan
1st Eireannmada Mosswood CDX AD NRD (Irish) J. Wilkinson
2nd Hillburne Chelsea CD (Lab) D. Lynch
3rd Kadnook Working Class Man (Lab) V. Bool
All Age – Judge Mrs H. Cattermole
1st RT Ch Tallowood Ochre (Lab) B. Pritchard
2nd Wrangham Sweet Cherry UD RRD (ESS) G. Gollé
3rd RT Ch Tenarda Double Edge (Lab) T. Lodder
United Field Trial Association
July 10th 2004 – Samsonvale
Novice – Judge Miss A. Lodder
1st TCh Jopinda Jolly (Lab) M&F Jones
2nd Springhi Princess Leia ((ESS) H. Cattermole
3rd Tallowood Peggy (Lab) G. Flood
Restricted – Judge T. Lodder
1st Dupur Lonesome Girl CDX NRD (Lab) A. White
All Age – Judge Ms M. Wedgwood
No Placings
August/September results will be posted when available
Cheers - Alan
For those with an insatiable desire to see even more of our 2004 results - (another 12 trials in all) there are some in the Queensland section, and some under "Trial Schedules and Results". Should all results be posted under the State section as well as here?
Queensland Trial Results
Field and Retrieving Association
21st March 2004 – Carbrook
Novice – Judge J. Cattermole
1st Dorien Ding’s Daughter (Lab) S. Haigh
2nd Wingsnfur Goldmist (Lab) T&J Crane
Restricted – Judge A. Donovan
1st Eireannmada Mosswood CDX AD NRD (Irish) J. Wilkinson
2nd Hillburne Chelsea CD (Lab) D. Lynch
3rd Kadnook Working Class Man (Lab) V. Bool
All Age – Judge Mrs H. Cattermole
1st RT Ch Tallowood Ochre (Lab) B. Pritchard
2nd Wrangham Sweet Cherry UD RRD (ESS) G. Gollé
3rd RT Ch Tenarda Double Edge (Lab) T. Lodder
United Field Trial Association
July 10th 2004 – Samsonvale
Novice – Judge Miss A. Lodder
1st TCh Jopinda Jolly (Lab) M&F Jones
2nd Springhi Princess Leia ((ESS) H. Cattermole
3rd Tallowood Peggy (Lab) G. Flood
Restricted – Judge T. Lodder
1st Dupur Lonesome Girl CDX NRD (Lab) A. White
All Age – Judge Ms M. Wedgwood
No Placings
August/September results will be posted when available
Cheers - Alan